Księgozbiór biblioteki ZSP nr 5 liczy około 15 000 egzemplarzy. Możemy pochwalić się bogatą kolekcją książek z literatury polskiej i obcej (rosyjskiej, niemieckiej, angielskiej, francuskiej,iberoamerykańskieji innej) Posiadamy bogaty zbiór wszystkich aktualnych lektur szkolnych, podręczników do przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących oraz słowników i leksykonów, dzięki temu uczniowie naszej szkoły nie muszą korzystać z pomocy innych bibliotek.

Możemy także pochwalić się cennymi encyklopedycznymi wydawnictwami przedwojennymi,

W bieżącym roku szkolnym pozyskaliśmy fundusze z Narodowego Programu Czytelnictwa, dzięki którym zakupiliśmy ponad 700 nowości wydawniczych oraz uzupełniliśmy zbiór lektur na poziomie ponadgimnazjalnym.

W bibliotece organizowane są także wystawy związane z postaciami znanych pisarzy bądź rocznicami ważnych wydarzeń historycznych prezentujące pozycje o danej tematyce znajdujące się w posiadaniu naszej książnicy.

Organizowane są także cykliczne spotkania z twórcami kultury, autorami zarówno prozy jak i poezji.

Nasza biblioteka odbierana jest przez uczniów jako miejsce, gdzie nie tylko uzyskuje się cenne informacje i dostęp do księgozbioru, ale również gdzie można przyjemnie spędzić czas w miłej i relaksującej atmosferze.

Nasz biblioteka to:

• wypożyczalnia z czytelnią
  • centrum multimedialne gdzie uczniowie mogą skorzystać z internetu a także wydrukować materiały niezbędne do zajęć lekcyjnych

Biblioteka jest czynna w:

poniedziałki w godzinach 8.00 - 15.30

wtorki w godzinach 8.00 - 13.30

środy w godzinach 8.00 - 16.00

czwartki w godzinach 8.00 - 13.35

piątki w godzinach 8.00 - 13.30

Na ogłoszony w październiku 2017 roku konkurs fotograficzny promujący czytelnictwo pt "Czytanie jest OK" napłynęły prace dwóch uczniów klasy IV Ka - Jakuba Marciniaka i Damiana Stachowskiego.