ROK SZKOLNY 2016/2017

Eliminacje dzielnicowe w piłkę siatkową chłopców

W dniach 21-22 luty odbyły się eliminacje dzielnicowe w piłkę siatkową chłopców. Już pierwszy mecz pokazał umiejętności naszej drużyny. Zwyciężyliśmy w wyrównanym pojedynku z gospodarzami. Do następnego etapu turnieju przeszliśmy w doskonałych humorach, z I miejsca w grupie.

Opracowanie: Dobiesław Litkowski

Zdjęcia: Paweł Wacławek

Zwiedzaliśmy stadion WIDZEWA

Dnia 2.03.2017 r. klasa 3ea wraz z nauczycielami wychowania fizycznego (prof. Anną Panek oraz prof. Tomaszem Kaźmierczakiem) miała możliwość zwiedzenia nowo powstałego stadionu Widzewa. Budowa stadionu trwała niespełna 2 lata, trybuny pomieszczą aż 18008 kibiców. Zobaczyliśmy nie tylko boisko ale także areszt, szatnie zawodników oraz strefę odnowy biologicznej. Mogliśmy przejść się tunelem, którym wychodzą zawodnicy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. W porównaniu z poprzednim stadionem klubu nowy robi ogromne wrażenie. Sądzimy, że wydatek 138 mln zł był bardzo dobrą inwestycją.

Opracowanie: p. Anna Panek

SALTOS - PARK TRAMPOLIN

Byłyśmy i przeżyłyśmy! W łódzkim parku trampolin szalały dziewczyny z 2 EA. Przez godzinę spaliłyśmy po kilka setek kalorii na głowę, a dzięki troskliwej opiece trenerów każdy mógł pokręcić salta albo „polatać głową w dół”. Zapraszam na fotorelację.

Anna Panek

2016-10-24

ROK SZKOLNY 2015/2016

Dzień sportu

W dniu 4 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Dzień Sportu. Optymalna temperatura i wilgotność sprzyjały 5-osobowym drużynom, które rywalizowały na kolejnych stanowiskach. Wzajemna motywacja towarzyszyła zabawie, podczas wykonywania zadań będących odwzorowaniem pracy grupowej, umiejętności i sprytu.

Osobną konkurencją, gdzie ważna była ilość i siła klasy było przeciąganie liny. W zaciętych pojedynkach pomagali wychowawcy, a drużyna pokonana zazwyczaj lądowała z gracją na trawie, tworząc zintegrowaną grupę klasową. W konkursie tym zwyciężyła klasa 1ka, pokonując w finale swoich kolegów z klasy 3 ka.
Następnie rzut jajkiem – bardzo niebezpieczna konkurencja, gdyż pojedynek kończył się z chwilą rozbicia jajka na osobie łapiącej. Najdłuższą odległość uzyskała drużyna z klasy 2ha.

Korzystając z chwili wytchnienia, w cieniu drzew zostały podsumowane rozgrywki w piłkę siatkową oraz nożną, i rozdane nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Radę Osiedla.

Na koniec uczniowie uczestniczyli w zabawie – niespodziance z okazji Dnia Dziecka. Niespodzianką tą okazała się gra „Bump&Jump” - zbiór ćwiczeń i zajęć ruchowych, w których uczestnicy chronieni przez dmuchane kule zderzają się ze sobą nawzajem ku uciesze własnej i widzów. Rzeczywiście dziwne ewolucje i pozycje towarzyszące tej grze, doprowadzały do śmiechu, zarówno uczestników jak i kibiców.

Dziękujemy za pomoc nauczycielom zaangażowanym w sędziowanie.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Dnia 31.05.2016 roku w Gimnazjum nr 36 w Łodzi odbył się turniej siatkówki plażowej. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Witczak (3ha) oraz Mateusz Wojtyniak (1sa) pod opieką  nauczyciela wychowania fizycznego Pana Dobiesława Litkowskiego. Drużyna przeszła wstępne eliminacje do turnieju głównego tzn. brazylijskiego z wynikiem 21-19. Poziom był bardzo wysoki chłopcy zmierzyli się z  3 drużynami. Wielu zawodników z innych szkół trenuje w klubach sportowych. W turnieju głównym nasi uczniowie odpadli w 1/8 Mistrzostw Łodzi. Przejście do turnieju głównego to ogromny sukces dla naszych zawodników.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Szkolne Mistrzostwa Łodzi

Piłka siatkowa chłopców - Grupa I

Wyniki rozgrywek w ZSP nr 5 w Łodzi

12-13 styczeń 2016 r.

ZSP nr 9 - ZSP nr 15 2:1 (25-7; 21-25; 15-9)
ZSP nr 5 - CSM 2:0 (25-15; 27-25)
CSM - ZSP nr 15 0:2 (23-25; 16-25)
ZSP nr 5 - ZSP nr 15 0:2 (25-27; 21-25)
ZSP nr 9 - CSM 2:0 (25-11; 25-13)
ZSP nr 5 - ZSP nr 9 0:2 (26-28; 15-25)
  1. ZSP nr 9   6 punktów
  2. ZSP nr15   5 punktów
  3. ZSP nr 5   4 punkty
  4. CSM   3 punkty

2016-01-13

Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjalistów

2015-12-15

Piłka nożna dziewcząt

Drużyna dziewcząt w piłce nożnej rywalizowała w zawodach upowszechniających kulturę fizyczną szkół ponadgimnazjalnych. (zwody sportowe dla amatorów) W rozgrywkach tych brało udział 20 łódzkich szkół. W tej rywalizacji  nasze dziewczyny po emocjonującej walce zajęły IV miejsce w Łodzi.

Biegi Przełajowe

Męska reprezentacja naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych rywalizowała w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych. Na starcie stanęły 24 ekipy z naszego miasta. Nasi chłopcy  zajęli w tej stawce VII miejsce.

2015-10-21

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych

Drużyna piłkarska chłopców uczestniczyła w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji w tych zawodach przystąpiło 40 łódzkich szkół. W pierwszej rundzie tych rozgrywek nasza reprezentacja wygrała pewnie grupę eliminacyjną, a następnie w kolejnej rundzie zajęła drugie miejsce w swojej grupie i awansowała  do gier półfinałowych, które zostaną rozegrane wiosną tego roku.
Trzymamy kciuki !

Turniej Siatkówki

Drużyna dziewcząt w siatkówce uczestniczyła Turnieju Siatkówki w którym po zaciętej walce z rywalkami zajęły  drugie miejsce. (w turnieju brało udział sześć zespołów)

Gramy w kręgle

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w zawodach promujących kulturę  fizyczną w kręgle. Do współzawodnictwa przystąpiło 21 szkół z naszego miasta. Nasza drużyna  w tej rywalizacji zajęła  VIII miejse.

Sport w roku szkolnym 2014/2015  przeglądaj >>

Sport w roku szkolnym 2013/2014  przeglądaj >>