Manufaktura partnerem

edukacyjnym

ZSP nr 5

Współpraca z pracodawcami na rzecz dualnego kształcenia zawodowego gwarantuje  przygotowanie uczniów do wykonywania zadań zawodowych i zatrudnienie po skończeniu szkoły. Szkoła w ramach praktycznej nauki zawodu organizuje zajęcia w firmach znanych, cieszących się dużym uznaniem nie tylko w środowisku lokalnym.

Współpraca z pracodawcami daje uczniom wiele korzyści, między innymi możliwość:

• dostępu do najnowszych rozwiązań w branży;
  • otrzymania nagród rzeczowych i finansowych;
  • udziału w wycieczkach zawodowych organizowanych i dofinansowanych przez pracodawcę;
  • otrzymania stypendium finansowanego,
  • uzyskania zatrudnienia po zakończeniu szkoły;
  • udziału w zajęciach w terenie u pracodawców;
  • uczestniczenia w dodatkowych praktykach i stażach u pracodawcy.

Uczniowie kształcący się w zawodach kolejowych objęci są patronatem:

Ponadto partnerami szkoły są ŁKA Sp. z o.o. oraz Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych.

Partnerami szkoły w kształceniu zawodowym przyszłych handlowców są między innymi:

• Auchan Polska Sp. z o.o.
    • Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.
    • Grot Sp. z o.o.

Ponadto szkoła współpracuje z salonami Van Graaf, Smyk, Tesco, Monnari, IKEA, CCC, JYSK, Rossmann, Żabka.

Ekonomiści praktyczne umiejętności zawodowe zdobywają w:

• lokalnych biurach rachunkowych np.: BILANS; EXPERTS; "Accadi"; JEREMUS; SOKRATES; PERFECT plus,
  • kancelariach podatkowych: Aleksandra Kurczewska; Zbigniew Czulak,
  • działach księgowych lokalnych przedsiębiorstw oraz w urzędach państwowych między innymi w Urzędzie Miasta Łodzi, Izbie
    Administracji Skarbowej w Łodzi
    .