KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Czas zawodowców z ZSP 5 w Łodzi

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Łodzi informuje, że realizować będzie I część projektu dofinansowanego ze środków unijnych pod nazwą „Czas zawodowców z ZSP 5 w Łodzi” w okresie styczeń 2021 roku - grudzień 2021 roku adresowany do uczniów klas I - III Technikum nr 5 i Branżowej Szkoły I st. nr 5. Proces naboru, który rozpocznie się w styczniu 2021 r. obejmie wszystkich zainteresowanych uczniów ZSP nr 5 w Łodzi.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w następujących działaniach:

Zajęcia pozalekcyjne:

• zajęcia zawodowe - 75 godzin rocznie,
  • język angielski zawodowy - 60 godzin rocznie,
  • grupowe doradztwo edukacyjno-zawodowe - 15 godzin rocznie,
  • zajęcia dodatkowe z matematyki - 60 godzin rocznie.

Zajęcia będą odbywać się w szkole średnio po 3-4 godziny w tygodniu po zakończonych zajęciach szkolnych, również w formie zdalnej. Organizacja zajęć będzie ruchoma i dostosowywana do możliwości uczniów oraz grafiku ich zajęć lekcyjnych.

Zajęcia będą przygotowywały uczniów do egzaminów zewnętrznych i rozwijały dodatkowe umiejętności nierealizowane w ramach podstawy programowej. Pozwolą także na uzupełnienie wiedzy i ukształtowanie umiejętności, których realizacja nie była możliwa w pełnym zakresie w okresie kształcenia zdalnego w roku 2020.

Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym

Dodatkowo uczniowie mogą uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach z doradcą zawodowym, które organizowane są w systemie dyżurów organizowanych przez doradcę zawodowego. Uczniowie będą samodzielnie ustalać termin wizyty u doradcy zawodowego i korzystać z tych konsultacji min. 3 razy w roku. Doradca wspólnie z uczniem przeprowadzi diagnozę możliwości psychofizycznych uczniów, indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych i edukacyjnych. Podczas konsultacji powstaną indywidualne programy rozwoju zawodowego.

Inne formy wsparcia

Ponadto uczniowie będą mogli skorzystać z innych form wsparcia w postaci:

1. 20-godzinnych kursów o następującej tematyce:
    • Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem
    • Obsługa programu Adobe Photoshop
    • Obsługa programów komputerowych wspomagających prowadzenie działalności gospodarczej
    • Obsługa jezdniowych wózków widłowych
  2. warsztatów tematycznych obejmujących zagadnienia związane z komunikacją interpersonalną, poruszaniem się na rynku pracy oraz uzupełniające wiedzę z danego zawodu. Udział w warsztatach będzie dobrowolny, a uczniowie będą mogli zapisywać się do udziału w warsztacie z tematyki, która będzie w ich kręgu zainteresowań. Zajęcia odbywać się będą w soboty po 6 godzin szkoleniowych, średnio raz lub dwa razy w miesiącu. Zajęcia prowadzone są w lubianej przez uczniów formie warsztatowej.
  3. stażów zawodowych u pracodawcy w wymiarze 150 godzin, za udział w których uczeń otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1800 zł., a czas realizacji praktyk będzie dostosowany do możliwości i oczekiwań uczniów m.in. realizacja planowana jest na okres wakacji i przerw w zajęciach dydaktycznych.

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie. Wszelkich informacji w sprawie projektu udziela p. Ilona Rembek - sekretarz szkoły. Biuro Projektu mieszczące się w p. 219 i jest czynne w godzinach pracy sekretariatu uczniowskiego. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy szkoły.