KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Rodzice,

decyzją władz państwa od jutra tj. od czwartku 12 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach są zawieszone na dwa najbliższe tygodnie tj. do dnia 25.03.2020 r.

Oznacza to, że w tych dniach nie odbywają się:

• wszystkie zajęcia dydaktyczne przewidziane w planie lekcji wszystkich klas ZSP nr 5 w Łodzi,
  • wszystkie zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu RPO "Nowe kompetencje drogą do kariery zawodowej",
  • zajęcia realizowane u pracodawców dla uczniów klas 1d, 1e, 2sa, 2la, 3ms Branżowej Szkoły I st. nr 5 w ramach praktycznej nauki zawodu,
  • zajęcia praktyczne u pracodawców dla uczniów klasy 2ka i 2ea Technikum nr 5,
  • praktyki zawodowe uczniów klasy 3ea, 3ha, 3ka Technikum nr 5.

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dla uczniów dni wolnych od nauki. Proszę, aby uczniowie odpowiedzialnie wykorzystali czas zawieszenia zajęć i spróbowali uzupełnić swoje wiadomości lub nadrobić bieżące zaległości i braki.

Uczniowie będą mogli kontaktować się z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny. Szczególną opieką chcemy objąć uczniów klas maturalnych, tak aby ich przygotowania do matury, w jak najmniejszym stopniu ucierpiały z powodu odwołania zajęć.

O zasadach współpracy z nauczycielami lub możliwej pracy zdalnej poinformuję w osobnym mailu w najbliższych dniach.

Proszę systematycznie logować się do dziennika elektronicznego i śledzić na bieżąco komunikaty, ogłoszenia i wiadomości.

Jednocześnie przypominam o odpowiedzialnym i zdroworozsądkowym podejściu do sytuacji, stosowaniu się do poleceń służb oraz zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu zasad higieny.

Przypominam też, że służby sanitarne zalecają unikania miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi.

Proszę śledzić bieżące informacje w mediach i działać tylko w taki sposób, który uchronić nas może przed rozprzestrzenianiem się zachorowań.

Szkoła jest szkołą tylko wtedy, gdy są w niej uczniowie, a "świat jest podtrzymywany oddechem dzieci śpieszących do szkoły". Mam nadzieję, że ten czas bez Was w szkole minie szybko.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Małgorzata Joniuk-Piątkowska, dyr. ZSP nr 5