Informacja Administratora

O nas / Про нас

Misja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5

Wspieranie ucznia w dążeniu do bycia uczciwym i odpowiedzialnym człowiekiem, świadomym uczestnikiem rynku pracy aktywnie biorącym udział w życiu społeczno-kulturowym.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Łodzi to szkoła zawodowa posiadająca 100-letnią tradycję. To szkoła, której oferta edukacyjna wynika z potrzeb rynku pracy. Obecnie jest jedyną szkołą w regionie, która proponuje kształcenie w zawodach: technik transportu kolejowego i technik budownictwa kolejowego oraz jedyną w Polsce kształcącą w zawodzie monter nawierzchni kolejowej. Nauka w tych atrakcyjnych zawodach odbywa się we współpracy z przedstawicielami branży kolejowej, co daje gwarancję zatrudnienia po zakończeniu procesu kształcenia.

Celem ZSP nr 5, szkoły zawodowej XXI wieku, jest przygotowanie absolwenta do sprawnego funkcjonowania na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy. Aby ten cel zrealizować szkoła współpracuje z otoczeniem, w szczególności z lokalnymi i regionalnymi podmiotami gospodarczymi (pracodawcami) w zakresie organizacji praktycznej nauki zawodu, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, dostosowania treści programów nauczania do zmian jakie zachodzą w gospodarce oraz wdrażania innowacji w zakresie kształtowania nowych umiejętności u uczniów szkoły (współpraca przy realizacji projektów).

ZSP nr 5 to miejsce szczególne, bezpieczne, przyjazne dla całej społeczności szkolnej, w którym dominują partnerskie relacje, wysoka kultura zachowania oraz szacunek wobec drugiego człowieka. To szkoła, w której uczniowie pod okiem doświadczonych nauczycieli, w nowocześnie wyposażonych pracowniach, nie tylko zdobywają kwalifikacje zawodowe pożądane na rynku pracy, ale też rozwijają swoje talenty i zainteresowania.

Місія Комплексу середніх шкіл № 5

Підтримати учня у прагненні бути чесною та відповідальною людиною, свідомим учасником ринку праці, активним учасником громадського та культурного життя.

Комплекс середніх школи (ZSP) № 5 у Лодзі – професійно-технічне училище зі 100-річною традицією. Це школа, чия освітня пропозиція виникає з потреб ринку праці. На даний момент це єдиний навчальний заклад в регіоні, який пропонує навчання за професіями: технік залізничного транспорту та технік-будівельник залізниць, і єдиний у Польщі навчальний заклад за професією монтера колії. Навчання цим привабливим професіям відбувається у співпраці з представниками залізничної галузі, що гарантує працевлаштування після завершення навчального процесу.

Мета ZSP № 5, професійного училища XXI століття – підготовка випускника до ефективної роботи на ринку праці, що динамічно розвивається. Для досягнення цієї мети школа співпрацює з оточенням, зокрема з місцевими та регіональними суб’єктами господарювання (роботодавцями) щодо організації практичного професійного навчання, зокрема огранізовує практичні заняття та професіну практику, адаптує зміст навчального плану до змін, що відбуваються в економіці, впроваджує інновацій у сфері професійного навчання, формує нові навички у школярів (співпраця у реалізації проектів).

ZSP № 5 – це особливе, безпечне та дружнє місце для всієї шкільної спільноти, де панують партнерські стосунки, висока культура поведінки та повага до інших людей. Це школа, де учні під керівництвом досвідчених викладачів, у сучасно обладнаних лабораторіях, не лише здобувають професійну кваліфікацію, яка потрібна на ринку праці, а й розвивають свої таланти та інтереси.

5-letnie TECHNIKUM

• technik handlowiec
  • technik ekonomista
  • technik rachunkowości